fbpx

MENU

Stejně jako Ty, i luna prochází během svého cyklu několika fázemi, které svou energií působí na život zde na Zemi.

Přechody a fáze jsou alchymií, která sebou přináší různé proměny na všech možných úrovních působící na Tvůj ženský cyklus, emoce i fyzické tělo. 

Právě poznání toho, co každá jednotlivá část sebou přináší Ti může napomoci k tomu tvořit svůj vysněný život v souladu se svým i lunárním cyklem.

 

Klikni na měsíc a objev alchymii jednotlivých fází.

Poselství z měsíce

Dopřej si poselství luny.

Každý úplněk a novoluní Ti odkryjeme jeho aktuální poselství. Nech ať k Tobě záře měsíční alchymie promlouvá…

Moon.alchemi je něčím víc

Je zázrakem vnitřní alchymie měsíčních cyklů,
které se dotýkají našich vnitřních světů.

Novoluní

Novoluní v sobě nese energii nového začátku.

Je to bod nula v měsíční proměně lunárního cyklu. Moment, kdy máme zas a znovu možnost začít od začátku, zasadit semínka svých budoucích snů a vizí. Přichází nám z luny a její energie nové impulzy, nápady a představy o tom, co je zde pro nás možné.

Období novoluní je vizionářským časem, pro který je vhodné si vytvořit prostor tak, aby se semínka snů mohly ukotvit skrze naše srdce, a my je pak v dalších dnech mohli vyživovat. Je to prostor, který nás zve k tomu se zastavit a propojit se s naším vyšším já. S tou naší částí, která je napojená na vyšší Universum a přináší do našeho života četné poselství z horních světů, které nám pomáhají na naší jedinečné cestě duše tady na Zemi.

V tomto čase je ideální věnovat svou pozornost tomu, co chceme tvořit, čeho chceme dosáhnout, než tomu co naopak nechceme. Přání, sny a vize je v tomto čase ideální ukotvit přes kresbu nebo psaní do zápisníku, kam sdílíme naše niterní přání, sny a tužby.

Ať už jsou Tvé sny a přání jakékoliv, je důležité v nich a v sebe mít víru. Věř mi, všechno zde na Zemi je možné a manifestace, pokud s ní umíme pracovat se projektuje do naší reality rychlostí světla. Tento den je ideální i pro půst a odlehčení těla. Jelikož novoluní je energeticky vždy výživné, můžeme v tento čas pociťovat i míň příjemné emoce a pocity jako jsou pesimismus, podrážděnost a osamělost.

K období novoluní patří i rituály. Tip na manifestační rituál najdeš v kartách Moon.alchemi, které najdeš TADY.

A pokud si chceš udělat svůj rituál, všechny potřebné věci a pomůcky k němu najdeš ve vymazlené kategorii pro RITUÁLY. Právě tak si můžeš vytvořit svůj jedinečný osobní rituál, který Ti pomůže v manifestaci Tvých vizí a snů.

Dorůstající srpek

Období dorůstajícího srpku v sobě nese energii odpočinku a relaxace.

Je to čas určený pro sbírání sil pro následující další fáze, které nás během měsíčních cyklů čekají. Během těchto dní, které jsou po novoluní, můžeme cítit nafouknutí. Je to tím, že naše tělo má tendenci více zadržovat vodu než kdy před tím. Není se čeho obávat, během pár dní to zase odezní společně s tím, jak měsíc bude více a více dorůstat.

Tato fáze je mimo jiné i vhodná ke stříhání vlasů, pro rychlou regeneraci a podpoření růstu.

První čtvrt

S první čtvrtkou měsíce k nám přichází i nárůst energie.

To se děje na fyzické i psychické úrovni, a právě to by mělo být impulzem uskutečnit první kroky ke zhmotnění našich snů. Je to období, které nás vyzývá k akci, k uskutečnění čehokoliv nového, co nám do života přichází. Ideální prostor pro budování. Toto období naše fyzické tělo začíná pomaleji spalovat, není vhodné tedy začínat se změnou jídelníčku.

Dorůstající měsíc

Čas v období dorůstajícího měsíce je ideální pro drobnou revizi v tom, co se událo od novoluní. Čas pro zasazení semínek našich snů a vizí.

Ponořte se v tomto období do svých snů a přání. Udělejte si prostor pro vyhodnocení a závěr toho, jak se vám zatím daří své sny realizovat. Tento krok bude velmi prospěšný pro budoucí manifestaci snů. Skrze nabité zkušenosti a poznání z předešlých fází měsíce nyní nesete cenné informace a moudrost, pro kterou je ideální čas a prostor se podělit. To, co jste do tohoto momentu nabyli, se může spoustu dalším bytostem hodit. Podělte se s ostatními o své poznání.

Úplněk

Období úplňku společně s novoluním tvoří dva nejvíc mystické dny v měsíčních proměnách luny. Úplněk symbolizuje čas, kdy jsme na vrcholu svých sil a nese poselství dokončení.

Nyní nastal čas udělat důležité rozhodnutí a životní změnu. Bez rozhodnutí, že chceme do našeho života přivítat něco nového, se tak nestane a tento den je pro takové rozhodnutí naprosto ideální. Je čas říct své posvátné “ANO” této změně a otevřít jí dveře. Úplňkové noci byly už od nepaměti využívány pro sběr bylin.  V tuto noc mají totiž magickou moc.

Tento večer je ideální pro osobní úplňkové rituály a ceremonie. Jeden z nich najdeš i v kartách Moon.alchemi, které si můžeš objednat TADY.

Naopak tento den není vhodný k jakýmkoliv operacím a zásahům do těla. Metabolismus jede pomaleji než kdy dřív a rány se hůře hojí. Zatížení můžeme pociťovat i u psychické stránky, např. skrze výkyvy nálad a emocí.

Couvající měsíc

Couvající měsíc je obdobím pro zastavení a zpomalení.

Je to ideální čas pro vyjádření vděčnosti za uběhlou cestu a všechny předchozí zkušenosti. Není vždy nutné soustředit se jen na výsledek. Zkusme si užívat celou cestu a všechno, co s sebou přináší. Opatrně na možné turbulence v oblasti vztahů, které mohou být v tento čas podpořeny právě i vlivem couvající luny.

Někdy je lepší přinést do situace nadhled a pár dnů vyčkat, než udělat zbrklé závěry.

Poslední čtvrt

Poslední čtvrt je časem, kdy dokončujeme to, co se začalo.

Je to prostor na dotažení věcí a všech ostatních záležitostí k cíli. Pokud je někdy čas pro to, opustit to staré, co nám neslouží a posunout se dál, je to právě teď. Zkusme se odpoutat  od lpění na minulosti a propustit to, co už nerezonuje s našimi hodnotami a nastavením. Právě tak se můžeme v životě posunout dál. Je to taková cílová rovina v měsíční proměně, tak ji využijme naplno.

Ubývající srpek

Ideální je vytvořit si prostor pro větší vyhodnocení a ukončit tak měsíční proměnu.

Ubývající srpek je poslední fází měsíce před tím, než ji vystřídá zase novoluní, a celý koloběh výměny a transformace energií začne znovu. Toto období slouží k uklidnění všech vod a rozjímání nad celým uběhlým měsícem a vším, co se během tohoto času událo.

Follow the moon

Přihláš se o newsletter a získej každý měsíc poselství k novoluní, úplňku. S newsletterem Ti navíc neuteče žádná z chystaných novinek.

Kliknutím na ODESLAT souhlasíš se zpracováním osobních údajů. Web je chráněn službou reCAPTCHA od Google.