fbpx

MENU

Úplněk ve Štíru

Téma: Světlo a stín, polarity, karma, trauma, tajemství, magie, transformace, změny & mystika.

Úplněk ve Štíru a úplné zatmění Měsíce

Znamení Štíra v sobě nese často extrémní pocity, pokud se nalézáme v okolí lidí, kteří jsou narozeni ve štíru, můžeme snadno pozorovat, jak všechno chce vylézt ven. I tady v těchto dnech budeme díky úplňku v tomto znamení svlékat svou emocionální kůži a hluboce potlačené problémy budou chtít vyplout na povrch. A tak, co jsme kdysi zatlačili a možná i naivně doufali, že už se nás to nebude týkat nyní vylézá na povrch a my jsme konfrontování tváři v tvář se starými neduhami. V tomto úplňku se jasné bude ukazovat to, pro mnohé i bolestivým způsobem, co je nám už velmi dobře známo. Že život, vnitřní hlas už ví – není na světě nic důležitějšího než vztah k pravdě k sobě samotnému. Znovu musíme dát sebe na první místo a to ne z pozice vlastního ega, ale zdravé sebelásky.

Pro mnohé tento krok může přinést velké otřesy na poli mezilidských vztahů a pohledu na dnešní svět. Není se čemu divit, však nás okolní svět často vedl hlavně vše dělat na prvním místě pro druhé a pak až pro sebe. Ale jak můžeme dávat, když naše vlastní nádoba je prázdná?

A tak další iluze padají a my začínáme vidět zase o něco jasněji. Staré a nefunkční musí odejít, aby mohl být nastolen svatý harmonický řád uvnitř nás. Tento úplněk je navíc posilněn zatměním měsíce.

K zatmění Měsíce dochází, když je Země mezi Měsícem a Sluncem. To způsobí, že světlo slunce je zakryto měsícem. Zatmění je velmi intenzivní astrologická a nebeská událost, ke které dochází vždy za úplňku. Ve své účinné energii je asi třikrát silnější než běžný úplněk a často nám přináší důležité zlomy, odhalení ale i nějaké drama.

Mějme se proto v tento čas na pozoru a buďme vědomí k tomu, jak a na co reagujeme. Často nám naši blízcí pouze vytahují naše vlastní zranění a nezaslouží si náš odpor, obranu nebo i útok.

 

🌕
16. května 06:13 25°18’
Úplněk

Období úplňku společně s novoluním tvoří dva nejvíc mystické dny v měsíčních proměnách luny. Úplněk symbolizuje čas, kdy jsme na vrcholu svých sil. Nyní nastal čas udělat důležité rozhodnutí a životní změnu. Bez rozhodnutí toho, že chceme do našeho života přivítat něco nového se tak nestane a tento den je pro to naprosto ideální. Je čas říct své posvátné “ANO” této změně a otevřít jí dveře. Úplňkové noci byly už od nepaměti využívány pro sběr bylin a to proto, že v tuto noc mají byliny a jejich sběr magickou moc.

Tento večer se je ideální pro osobní úplňkové rituály a ceremonie. Jeden z nich najdeš i v kartách Moon.alchemi, které si můžeš objednat TADY.

Naopak tento den není vhodný k jakýmkoliv operacím a zásahům do těla. Metabolismus jede pomaleji než kdy dřív a rány se hůř hojí. Zatížení můžeme pociťovat i u psychické stránky, např. skrze výkyvy nálad a emocí.

Moon.alchemi je něčím víc.
Je zázrakem vnitřní alchymie měsíčních cyklů,
které se dotýkají našich vnitřních světů.

Follow the moon

Přihláš se o newsletter a získej každý měsíc poselství k novoluní, úplňku. S newsletterem Ti navíc neuteče žádná z chystaných novinek.

Kliknutím na ODESLAT souhlasíš se zpracováním osobních údajů. Web je chráněn službou reCAPTCHA od Google.