fbpx

MENU

Úplněk v Blížencích

Téma: Uzavření
Procházíme posledním úplňkem v roce 2022 a před námi už se silně otevírají brány zimního Slunovratu, který je vždy svou intenzivní branou silným zakončením roku, alespoň tak jak se vnímá z lidské roviny. 

Téma kterého se v těchto dnech dotýkáme jsou dozajista vztahy, které jsou protkané celým tímto rokem a stejně tak esence blíženců, kde tak cítíme, že v tom není jen jeden, ale přinejmenším dva.

Blíženci nám v těchto dnech mohou silně poukazovat na extrémy dvou protikladů v nás i vně. Otevírají nam povědomí o našich částech, které vychází z různých míst našich vlastních zranění a bolesti.

Však se také stále nacházíme v temné části roku i přes to, že období štíra je již za námi.


Závěr roku je jako stvořený pro sebereflexi, tak i toto období nám může otevřít příležitost se podívat na nezpracovaná témata, která nám vylézají na povrch.


Pro odpovědi většinou nemusíme chodit moc daleko. Jako krásná učebnice nechť nám slouží náš vlastní rod a předci, ale pozor. Neni to o tom si na někoho ukázat prstem a poslat tímto směrem vinu.

Naopak.

Právě větší pozornost k tomu, že to tak měli i ti před námi a ti před námi, kteří pravděpodobně k tomu chování skrze vlastní zkušenost měli větší důvod, nám může přinést hlubokou náruč soucitu a porozumění.


Vlastní transformace těchto vzorců je cesta na celý život. Bláhový je ten jenž si myslí, že má vše vyřešeno.

Právě i tato proměna je nedílnou součástí aktuální lidské zkušenosti zde na Zemi.


Nemodleme se tedy k tomu, aby to již zmizelo. Raději pošleme modlitbu směrem k lehkosti průchodu, soucitu a lásce. Nakonec objetí, přijetí a láska jsou tou největší medicínou a to patří i u vlastní cesty celistvosti se sebou samými.

🌕

8. prosince 05:07 16°01’
Úplněk

Období úplňku společně s novoluním tvoří dva nejvíc mystické dny v měsíčních proměnách luny. Úplněk symbolizuje čas, kdy jsme na vrcholu svých sil. Nyní nastal čas udělat důležité rozhodnutí a životní změnu. Bez rozhodnutí toho, že chceme do našeho života přivítat něco nového se tak nestane a tento den je pro to naprosto ideální. Je čas říct své posvátné “ANO” této změně a otevřít jí dveře. Úplňkové noci byly už od nepaměti využívány pro sběr bylin a to proto, že v tuto noc mají byliny a jejich sběr magickou moc.

Tento večer se je ideální pro osobní úplňkové rituály a ceremonie. Jeden z nich najdeš i v kartách Moon.alchemi, které si můžeš objednat TADY.

Naopak tento den není vhodný k jakýmkoliv operacím a zásahům do těla. Metabolismus jede pomaleji než kdy dřív a rány se hůř hojí. Zatížení můžeme pociťovat i u psychické stránky, např. skrze výkyvy nálad a emocí.

Moon.alchemi je něčím víc.
Je zázrakem vnitřní alchymie měsíčních cyklů,
které se dotýkají našich vnitřních světů.

Follow the moon

Přihláš se o newsletter a získej každý měsíc poselství k novoluní, úplňku. S newsletterem Ti navíc neuteče žádná z chystaných novinek.

Kliknutím na ODESLAT souhlasíš se zpracováním osobních údajů. Web je chráněn službou reCAPTCHA od Google.